Sügistööd aias

On saabunud aia talveperioodiks ettevalmistamise aeg. 


Oktoobri teises pooles tuleks hakata roose aga tasapisi tagasi lõikama.
Külmaõrnad ilutaimed vajavad kindlasti sügisel multšimist (nt. roosid). Multšimisega saab vähendada talvistest mullatemperatuuride kõikumisest tingitud riski. Multšimine aitab hoida pinnase talvel soojemana. Põhjalikum katmine tasub ette võtta siis, kui maa on kergelt külmunud. Rooside ümbrusesse tuleks raputada puukooremultši kiht ning peale sättidakuuseoksad. See tähendab ühe kihi (kuni 7cm) multši panemist pinnasele.
Teine võimalus on katta multšiga taimevarre ümbrus, tekitada vähemalt 20cm kõrgune nö küngas ümber taime. Maapinna külmumisel asetatakse roosipõõsaste ümber lisaks kuuseoksad. Need aitavad lumel paremini põõsaste ümber kuhjuda, moodustades nii hea talvekatte. Kuuseoksad peletavad peenrast eemale ka hiired ja kaitsevad kevadel roosivarsi päikesepõletuse eest!
Kui muru on veel oktoobriski ilus roheline, siis võib seda vabalt väetada, kuna murutaimed kasvavad ja omastavad seega toitaineid. Kulunorm : Muru 5-8 kg/100 m2
Baltic Agro sügisväetis sisaldab kõiki sügisperioodil taimedele vajalikke põhi- ja mikrotoiteelemente tasakaalustatud vahekorras.

Sügistöödel on Teile abiks:

*Sünteetilisest nahast kindad, ROOSIDE lõikamiseks
  (nüüd -30 % - 13,90 EUR)
* Männikoore multš 50L 4,95 EUR
* Sügisväetis
* Lõbusad nägudega TALVEMÜTSID puudele- põõsasteleKirjuta esimene kommentaar

Email again: